GSM: 730 965 888

Nastavení e-mailového klienta

Důležité údaje, které jsou potřeba k nastavení e-mailového klienta:

  • POP3 server: mail.f-hosting.cz port 110 (SSL 995)
  • IMAP4 server: mail.f-hosting.cz port 143 (SSL 993)
  • SMTP server: mail.f-hosting.cz port 25 (SSL 465, 587)
  • Uživatelské jméno: celá e-mailová adresa (např. mail@vasedomena.cz)
  • Heslo: vaše dříve zvolené a doufáme, že bezpečné heslo

K dispozici jsou zabezpečené protokoly POP3S, IMAP4S, SMTPS, které doporučujeme využívat. Stačí použít porty pro SSL. Nezapomenout zkontrolovat nastavení DNS domény, jestli využívá správný MX záznam

Mail server: mail.f-hosting.cz priorita: 10 záznam: vašedomena.cz

Pokud si u nás zakoupíte webhosting i s doménou, tak automaticky přidáme všechny potřebné DNS záznamy vč. záznamů, které dokáží přidat schránku do e-mailové klienta pouze za pomoci e-mailu a hesla.

Předvyplněné DNS záznamy

Ruční nastavení, vlastní VPS:

Microsoft Outlook:

Klikněte na tlačítko Soubor a na Přidat účet. Dále zadejte emailovou adresu a zaklikněte Umožnit mi ručně si nastavit účet.

Dále doporučujeme zvolit IMAP, který je vhodnější, pokud budete emailovou schránku spravovat z více zařízení.

Zadejte heslo a Změnit nastavení účtu.

Jméno odchozího i příchozího serveru je vždy mail.f-hosting.cz.

Vaše uživatelské jméno je celá emailová adresa.

Zvolte, zda chcete používat certifikát pro celý počítač nebo pouze pro uživatele, pod kterým jste aktuálně přihlášení. Nakonec vyberte umístění certifikátu.

Mozilla Thunderbird

Na základní obrazovce, zvolte v sekci účty tlačítko E-mail

Vyplňte požadované údaje a stiskněte Pokračovat.

TIP: Věnujte chvilku zamyšlení nad položkou Vaše jméno. To se bude zobrazovat příjemcům Vašich emailů a ti jej uvidí jako první.

Tunderbird provede autodetekci. Doporučujeme zvolit IMAP, který je vhodný pro případ, kdy budete chtít k emailům přistupovat z více zařízení. Dále zvolte Ruční nastavení.

Jako poslední je třeba zadat příchozí a odchozí servery. Jméno odchozího i příchozího serveru je vždy mail.f-hosting.cz. Výrazně doporučujeme položku SSL přepnout na SSL/TLS. Následně se sami přepíší porty pro příchozí (993) i odchozí (465) komunikaci. Pak už stačí jen stisknout tlačítka Otestovat znovu a Hotovo.

Poslední volbou je, zda chcete certifikát nainstalovat pouze pro aktuálně přihlášeného uživatele nebo pro celý počítač a umístění certifikátu.

Nastavení v telefonu

Nastavení klienta na mobilním telefonu je velmi podobné. Po spuštění mailového klienta v telefonu se telefon zeptá, jaký typ účtu chcete připojit. Doporučujeme připojovat se přes protokol IMAP, takže zvolte Jiné

Zadejte emailovou adresu, heslo a vyberte účet IMAP.

Jméno odchozího i příchozího serveru je vždy mail.f-hosting.cz.

Vaše uživatelské jméno je celá emailová adresa.

Pro SMTP server je stejná adresa jako pro IMAP server. Typ zabezpečení nechte na SSL – všechny certifikáty a port opět nechte na 465. Dále už jen vyplňte emailovou adresu a heslo.